5+1 Friulano DOP 2017, Amandum

Neohodnoceno

DOP Friuli Isonzo Friulano

Bílé suché víno Friulano z vinařství Amandum zraje 10 měsíců na kalech v nerezových tancích. Výrazná žlutá barva s odlesky zelené společně odráží pestrost přírody, z níž víno pochází. Jemná a komplexní aroma obsahuje polní květiny, tymián, kvasnice, hrušky a lipový med. Chuť je svěží a šťavnatá.

standardní cena: 2 520 Kč 2 100 Kč 1 735,54 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 533
5+1 Friulano DOP 2017, Amandum
Neohodnoceno
5+1 friulano 1024x1024
Bílé víno
2 520 Kč

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Italská bílá
Alkohol: 12.0%
Barva: Bílé
Cukr: Suché
Druh: Tiché
Klasifikace: D.O.P.
Oblast: Friuli
Odrůda: Friulano
Země: Itálie
Ročník: 2017
Objem: 6x0,75l
Složení: Obsahuje siřičitany
Víno: Bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství AMANDUM – Italské víno s lahodnou chutí

Rodinné vinařství Amandum se nachází v krásné italské oblasti Gorizia. Na severu je chráněno majestátními Julskými Alpami, Jaderským mořem a ohraničeno řekou Isonzo s výhledem na mírnou planinu. Jedinečné podnebí a jílová půda bohatá na oxidy železa významně prospívá vysoké kvalitě vinné révy, o níž se po dobu tří generací s láskou a vášní stará vinařská rodina. I přesto, že obstarávání půdy a vinařství patří spíše k mužskému pohlaví, odvážná žena jménem Bianca začala s rodinnou vinařskou tradicí.  Od roku 2013 jsou hrozny ekologicky produkovány pod známkou udržitelnosti. V rámci přijetí tradičních zemědělských systémů, péče o rostliny a za použití nejlepších technologií dochází k výrobě vína s lahodnou a absolutní dokonalostí.

V současné době se o rodinný podnik starají vnoučata Bianci a její dcery Anny děti, které v rámci památky a vzpomínky na milovanou babičku a maminku vytvořily vinařství s názvem Amandum.

Země: Itálie
Vinařská podoblast: Friuli

13

ha vinic

50

tisíc lahví ročně

2013

založeno