Krásná Hora

Vinařství Krásná Hora – Víno s vlastním názorem a vysokou péčí

Vinařství Krásná Hora se nachází ve vinařské oblasti Morava, podoblasti slovácká a to přesněji ve Starém Poddvorově, kde se rozkládá na cca 5 ha vinic v bio režimu. Přístup zdejších vinařů k vinohradům je stejný jako k dětem, které milují a snaží se být maximálně důslední v jejich péči až do uzrání. První vinice na této trati byly založeny ve 13. století francouzským mnišským řádem cisterciáků, a proto jsou zde pěstovány tradiční francouzské odrůdy jako je Pinot blanc, Pinot Gris, Chardonnaay, Sauvignon blanc či Merlot.

Zdravá úroda bobulí bez stopy chemie

Vinařství je projektováno jako bio a energeticky úsporné s použitím moderních izolačních materiálů, orientací vůči světovým stranám a regulací teploty s využitím tepelného čerpadla. Místo použití hnojiv se vysazují bylinky a ošetřují postřiky na přírodní bázi. Hlavním cílem vinařství je zdravá úroda keřů, na nichž rostou více než 1 kg šťavnatých hroznů. Při výrobě vína jsou používány jak moderní a nerezové tanky s regulovanou teplotou, tak i sudy z kvalitního dubového dřeva.

Faces, Varietes a Selections

První řada z tohoto vinařství nese název Faces a obsahuje osobitá vína do slova a písmene. Mezi oblíbené víno z této řady patří Pink, které vzniká z lisovaných celých hroznů Pinot Noir. Další řadou je Varietes, která je složena z palety vín klasických odrůd s důraznou kapkou místního terroir a minimálním zásahem zvenčí. Poslední řada Selections vín z Vinařství Krásná Hora se skládá z nejlepších sudových vín ze sklizně. Výsledkem jsou vrstevnatá vína s extrémním potenciálem zraní.

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Slovácká

14

ha vinic

 
Žádné produkty značky Krásná Hora nebyly nalezeny...