Perk víno

Vinařství Perk víno – Od bobulí až po skleničku dobrého vína

jsme mladé, rozvíjející se moravské vinařství, které se nachází v městečku Miroslav ve Znojemské vinařské podoblasti. Zakládáme si na tradičních odrůdách z historicky nejznámější viniční trati v širokém okolí, malebných Weinperkách, z jejichž teras je vidět až na Pavlovské vrchy. Společně s viniční tratí U Vinohradu pracujeme na ploše o něco málo větší než 47 ha. Jsme hrdí na to, že naše vína pochází 100 % z hroznů vlastní produkce. V roce 2016 jsme znovu oživili výrobu vín pod značkou Perk a s ročníkem 2017 jsme definitivně vstoupili na trh s novým designem i metodou zpracování.

WEINPERKY

spadají do nejvyšší kategorie vinařských tratí na Jižní Moravě. Většina našich odrůd pochází právě z této jedinečné viniční trati, která se rozprostírá na ploše bezmála 35 ha. Za svou chuť vděčí naše vína jižní orientaci a karbonátové černozemi se štěrkovitým skeletem, která se nachází na geologickém podloží tvořeném granulotickými svory a amfibolity Českého masivu. O výjimečnosti této lokality svědčí Markův kopec (součást NPP Miroslavské kopce), který se nalézá přímo nad vinicemi. Zdejší podmínky vyhovují zejména odrůdám Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, Rulandské šedé nebo Sauvignon.

U VINOHRADU

Naše druhá viniční trať se nachází na severní části Miroslavských kopců v nadmořské výšce 300 m n. m. a čítajíc plochu o rozloze 12,5 ha. Díky své jihovýchodní orientaci, s dlouhou sluneční expozicí a bohatému minerálnímu podloží, se viniční trať U Vinohradu stala ideálním místem pro odrůdy našich červených vín Zweigeltrebe, Dornfelder a nově i bílé odrůdy Ryzlink rýnský.

NÁŠ SMĚR

Skvělé víno může pocházet pouze z kvalitních hroznů, a přesně ty získáváme z dobře opečovávané půdy. Naším cílem je jedinečně zpracovat vlastní hrozny a vyrábět víno vysoké kvality, jakou si výjimečná surovina a unikátní místo zaslouží. Nechte se i Vy unést kouzlem chutí a vůní našich vín a objevte skutečný význam slov „OD BOBULÍ, AŽ PO SKLENKU DOBRÉHO VÍNA“.

JEDINEČNOST

Plně si uvědomujeme, že cesta za kvalitním vínem začíná respektováním přírody, spolupráce s ní se stala naší nedílnou součástí každodenní práce. A díky šetrným postupům péče o vinohrad se naše vinice dokonce staly domovem kriticky ohroženého druhu sysla obecného. Proto jsme v roce 2018 obdrželi ochrannou známku „SYSLI NA VINICI“.

logo perk_1

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská

47

ha vinic

2016

založeno

perk-pozadi-kompr-1
Žádné produkty značky Perk víno nebyly nalezeny...