Smrčka

VINAŘSTVÍ SMRČKA – VÍNO S ROZUMEM

Malé rodinné vinařství Smrčka sídlí v srdci Znojemské vinařské podoblasti v Novém Šaldorfu a jeho hlavním cílem je produkce vína v menších šaržích s důrazem na kvalitu hroznů a lokalitu vinice. Vína dosahují své kvality a charakteru ve velkých dubových sudech.

Tři tečky, tři generace

Pokud si pečlivě prohlédnete designovou etiketu, narazíte na tři tečky a logo smrčku, které charakterizují tři generace talentovaných vinařů. Vztah k zemědělství a pěstování vinné révy převzali současní majitelé od svých předků z Uherskohradištska, a také hlavně i od dědečka Josefa Smrčky. V současné době se o vinařství stará Jakub Smrčka mladší, který se po dlouhé kariéře v oboru gastronomie rozhodl věnovat rodinnému vinařství společně s odborníkem a enologem Josefem Smrčkem.

DRINK, THINK A ARTIST…

Kreativita vinařství se odráží i v názvu rozdělení vinných řad. První řada s názvem DRINK nabízí svěží a lehká vína s důrazem na charakter dané odrůdy. Vinaři při výrobě této řady pracují s nerezovými tanky a sudy. Druhá řada THINK – je o dost serióznější záležitostí, kterou si vychutnáte v klidu a zároveň vás přivede k zamyšlení. V této řade vévodí odrůdy jako je Ryzlink, Sauvignon, Veltlínské zelené, Chardonnay, Muller Thurgau a Pinot Noir. Poslední řada ARTIST obsahuje paletu seriózních vín s potencionálem na dlouhé zraní. Navíc se na tvorbě etikety podílejí umělci a blízký přátelé vinařů!

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská

5

ha vinic

10

tisíc lahví ročně

2013

založeno

Cena

2401600
12401600
9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem