Veltlínské Zelené 2021, DRINK, Smrčka

Neohodnoceno
240 Kč 198,35 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 159
Veltlínské Zelené 2021, DRINK, Smrčka
Neohodnoceno
veltin 2
Bílé víno

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Hmotnost: 1 kg
Alkohol: 11.5%
Barva: Bílé
Cukr: Suché
Druh: Tiché
Kyseliny: 6,6 g/l
Oblast: Morava
Odrůda: Veltlínské zelené
Zbytkový cukr: 0,5 g/l
Země: Česká Republika
Ročník: 2021
Objem: 0,75l
Složení: Obsahuje siřičitany
Podoblast: Znojemská
Víno: Bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

VINAŘSTVÍ SMRČKA – VÍNO S ROZUMEM

Malé rodinné vinařství Smrčka sídlí v srdci Znojemské vinařské podoblasti v Novém Šaldorfu a jeho hlavním cílem je produkce vína v menších šaržích s důrazem na kvalitu hroznů a lokalitu vinice. Vína dosahují své kvality a charakteru ve velkých dubových sudech.

Tři tečky, tři generace

Pokud si pečlivě prohlédnete designovou etiketu, narazíte na tři tečky a logo smrčku, které charakterizují tři generace talentovaných vinařů. Vztah k zemědělství a pěstování vinné révy převzali současní majitelé od svých předků z Uherskohradištska, a také hlavně i od dědečka Josefa Smrčky. V současné době se o vinařství stará Jakub Smrčka mladší, který se po dlouhé kariéře v oboru gastronomie rozhodl věnovat rodinnému vinařství společně s odborníkem a enologem Josefem Smrčkem.

DRINK, THINK A ARTIST…

Kreativita vinařství se odráží i v názvu rozdělení vinných řad. První řada s názvem DRINK nabízí svěží a lehká vína s důrazem na charakter dané odrůdy. Vinaři při výrobě této řady pracují s nerezovými tanky a sudy. Druhá řada THINK – je o dost serióznější záležitostí, kterou si vychutnáte v klidu a zároveň vás přivede k zamyšlení. V této řade vévodí odrůdy jako je Ryzlink, Sauvignon, Veltlínské zelené, Chardonnay, Muller Thurgau a Pinot Noir. Poslední řada ARTIST obsahuje paletu seriózních vín s potencionálem na dlouhé zraní. Navíc se na tvorbě etikety podílejí umělci a blízký přátelé vinařů!

Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Znojemská

5

ha vinic

10

tisíc lahví ročně

2013

založeno