Agioritiko Abaton GOLD SELECTION 2016, Mount Athos

Neohodnoceno

Sytě rubínově červená barva s velkou intenzitou. Výrazné aroma tmavého ovoce, koření a vanilky. Suché patro s dobře strukturovanými tříslovinami a plným tělem. Komplexní aroma kávy a hořké čokolády doprovází ovocný a kořenitý charakter. Dochuť je dlouhá, komplexní a působivá.

1 200 Kč 991,74 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 402
Agioritiko Abaton GOLD SELECTION 2016, Mount Athos
Neohodnoceno
Tsantali Agioritiko Abaton Gold Selection 2
Červené víno Bio

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Alkohol: 13.0%
Barva: Červené
Cukr: Suché
Druh: Tiché
Klasifikace: PGE Agiriotiko
Oblast: Halkidiki
Odrůda: Cabernet Sauvignon
Země: Řecko
Ročník: 2016
Objem: 0,75l
Složení: Obsahuje siřičitany
Víno: Červené

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

MOUNT ATHOS VINEYARD

Vína z oblasti Athonite nesou chráněné zeměpisné označení (CHZO) Mount Athos. Vymezená oblast zóny se nachází v administrativních hranicích poloostrova Athos a také oblasti Ouranoupolis v obci Stagira Akanthou. Zahrnuje vinice rozprostírající se buď blízko mořského pobřeží nebo na svazích hory v nadmořské výšce až 400 metrů. Jedním z nejvýraznějších prvků vinic Athonite je že země je zcela izolovaná, zahalená nádhernými kaštany, jehličnany a dalšími středomořskými lesy, stejně jako mořem. Klášterní život zároveň vyžaduje hluboký respekt k životnímu prostředí; harmonická interakce tradičních zemědělských postupů a lesnictví je spojena s přísným dodržováním klášterních pravidel v průběhu staletí.

V roce 1981, bylo uznáno první regionální víno Řecka (Vin De Pays); to víno bylo "Agioritikos" pocházející z vinice Tsantali na hoře Athos. Byla to odměna za obětavé úsilí Evangelose Tsantalise představit řeckému trhu s vínem hodnotu původu vína a zdůraznit význam vinice. Ve skutečnosti byl Evangelos Tsantalis natolik odhodlaný dosáhnout svého cíle, že čestně pojmenoval víno „Agioritikos“, což v řečtině znamená někdo nebo něco, co pochází z hory Athos. Na základě tohoto odkazu si vína z hory Athos udržují významné postavení v historii a rozvoji řeckého vinařství a podnikání.

Země: Řecko
Vinařská podoblast: Mount Athos

13

ha vinic

50

tisíc lahví ročně

1981

založeno