Kanenas 2019, Maronia

Neohodnoceno

Tmavě rubínová červená barva. Bohatý aromatický buket lesních plodů, zralých tmavých třešní a kořenitých tónů. Má tělo s pozoruhodnou rovnováhou a sametovým závěrem. Je velice intenzivní a komplexní.

380 Kč 314,05 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 387
Kanenas 2019, Maronia
Neohodnoceno
KANENAS 2
Červené víno

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Alkohol: 13.5%
Barva: Červené
Cukr: Suché
Druh: Tiché
Klasifikace: Ismarikos PGI
Oblast: Thrakia
Odrůda: Mavroudi, Syrah
Země: Řecko
Ročník: 2019
Objem: 0,75l
Složení: Obsahuje siřičitany
Víno: Červené

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

MARONIA VINEYARD

Bylo to v roce 1994, kdy rodina Tsantali začala pracovat na vinici v Maronii; je považována za poslední objev Evangelose Tsantalise, který zemřel o dva roky později. Vinařství v regionu i přes dlouhou historii sahající až do starověku bylo téměř opuštěno především kvůli migraci místních obyvatel buď do velkých měst Řecka nebo do zahraničí. Díky snaze rodiny Tsantali o omlazení regionu s podporou místních pěstitelů révy bylo v roce 1997 uznáno označení „chráněné zeměpisné označení Ismaros“.

Vinici lze popsat jako „terasu s výhledem na Egejské moře“, díky mimořádné poloze amfiteátru s horou Ismaros a mírnými kopci v zadní části. V letním období severozápadní vítr známý jako "Samothrakiotis" zabraňuje extrémnímu nárůstu teplot a přispívá k mikroklimatu ideální pro zrání hroznů a následnou koncentraci ovoce (kyselost, barva, vůně, zbytkové cukry atd.). V zimě funguje Mount Ismaros jako štít proti severním studeným větrům.

Země: Řecko
Vinařská podoblast: Thrakia

13

ha vinic

50

tisíc lahví ročně

1994

založeno