Kanenas 2022, Maronia

Neohodnoceno

Víno má zářivě světlou žlutou barvu. Voní po exotickém ovoci spojeným s jemným dotekem květinové esence. Silné na patře s pevnou texturou a harmonickou souhrou kyselosti a ovoce. Aromatický Muscat of Alexandria je smíchán s mezinárodním hroznem Chardonnay, aby vzniklo kulaté, elegantní, všestranné víno se sametově krémovou texturou.

320 Kč 264,46 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Kód: 381
Kanenas 2022, Maronia
Neohodnoceno
Tsantali KANENAS white 400x600 1 2
Bílé víno

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Alkohol: 12.0%
Barva: Bílé
Cukr: Suché
Druh: Tiché
Klasifikace: Ismarikos PGI
Oblast: Thrakia
Odrůda: Muškát alexandrijský, Chardonnay
Země: Řecko
Ročník: 2022
Objem: 0,75l
Složení: Obsahuje siřičitany
Víno: Bílé

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

MARONIA VINEYARD

Bylo to v roce 1994, kdy rodina Tsantali začala pracovat na vinici v Maronii; je považována za poslední objev Evangelose Tsantalise, který zemřel o dva roky později. Vinařství v regionu i přes dlouhou historii sahající až do starověku bylo téměř opuštěno především kvůli migraci místních obyvatel buď do velkých měst Řecka nebo do zahraničí. Díky snaze rodiny Tsantali o omlazení regionu s podporou místních pěstitelů révy bylo v roce 1997 uznáno označení „chráněné zeměpisné označení Ismaros“.

Vinici lze popsat jako „terasu s výhledem na Egejské moře“, díky mimořádné poloze amfiteátru s horou Ismaros a mírnými kopci v zadní části. V letním období severozápadní vítr známý jako "Samothrakiotis" zabraňuje extrémnímu nárůstu teplot a přispívá k mikroklimatu ideální pro zrání hroznů a následnou koncentraci ovoce (kyselost, barva, vůně, zbytkové cukry atd.). V zimě funguje Mount Ismaros jako štít proti severním studeným větrům.

Země: Řecko
Vinařská podoblast: Thrakia

13

ha vinic

50

tisíc lahví ročně

1994

založeno